Kanada

Kanada´da Dil Eğitimi

Birleşmiş Milletlerin verilerine bakıldığında Kanada’da dünya üzerinde en yaşanılır ülkeler sıralamasında hep en üst sıralarda yer alır. Amerika Kıtası’nın en kuzeyinde 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan bir ülkedir. Her bölgenin kültür ve nüfusu farklıdır. Dünya’nın en uzun kara sınırı Amerika ve Kanada Ülkeleri arasındadır ve bu sınırda hiçbir şekilde askeri güvenlik yoktur. Kanada; Britanya Kolombiyası, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, New Brunswick, Prens Edward Adası, Yeni İskoçya, New Foundlan &Labrador eyaletlerinden oluşur. Başkent Ottawa Ontario Eyaleti’nde yer alır.

Kanada suç oranı düşüklüğü ile çok iyi bildiğimiz dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerindendir. Balıkçılık, çiftçilik, turizm ve madencilik ekonomide başı çeken sektörlerdir.Kanada’nın kuzey tarafının gelir kaynakları petrol, doğalgaz, altın, kurşun ve çinkodur.Petrol rezervi konusunda Suudi Arabistan ve Venezuela’dan sonra dünyanın 3.büyük ülkesidir.ABD ve Rusya’dan sonra uzaya giden 3.ülkedir.1984 yılından bu yana ise ülkede kitle imha araçları bulunmamaktadır.

Kanada Nafta(Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması) Anlaşmasına üyedir.Kanada yüksek teknolojilerin uygulandığı zengin bir ülkedir. Eczacılık, biyo ,uzay ve bilgi teknolojileri konularında lider konumda bir ülkedir.

Bu kadar refah, gelişmiş, varlıklı ve güçlü bir ekonomiye sahip Kanada’nın eğitim sistemi de çok kalitelidir.Kanada’da eğitim ve yönetimi tek bir kuruma bağlı değildir. Her bir eyalette eğitim müfredatları, sınav sistemleri, standartları, finansal düzenlemeler, öğretmenlerin yeterliliği ve kalitesi ile alakalı denetimler ve düzenlemeler farklıdır ve herbir eyaletin bakanlığı bulunur. Denetimler ve düzenlemeler çok sıkıdır ve yüksek standartlardadır. Dolayısı ile Kanada eğitim kalitesi bakımından çok güvenilir ve çok sistemlidir. Kanada eğitim sistemine herhangi bir G-8 ülkesinden çok daha fazla para harcar. Kanada’daki bir üniversiteden aldığınız diploma dünyanın her yerinde geçerlidir.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.