DLA (Kabin Ekibi Dil Sınavı)

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

DLA (Kabin Ekibi Dil Sınavı)


Türk Hava Yolları’nın kabin ekibindeki personelini seçerken  dil yeterliliğini ölçtüğü bir sınavdır.

Sınav bilgisayar ortamında yapılır. Katılımcılara 11 tane soru sorulur. Sorular geniş bir soru havuzundan rastgele seçilir. Katılımcıların cevapları bilgisayar ortamında kayda alınır. Değerlendirmeler ise bu kayıt süreçleri esas alınarak gerçekleştirilir. Sınavın toplam süresi 20 dakikadır.

Değerlendirme yapılırken;

  • Telaffuz
  • Anlama ve soruya uygun cevap verme
  • Dil bilgisi
  • Kelime Bilgisi

gibi kriterler göz önünde bulundurularak adayların dil yeterlilikleri ölçülür.

DLA  Sınavı’nda ayrı bölüm vardır;

1.Bölüm General Questions: Genel içerikli 5 sorudan oluşmaktadır. Her bir soru için 75 saniye süre verilir.Bu bölümde katılımcıların  verdikleri  cevaplardan, yöneltilen soruyu anlayıp anlamadıkları tespit edilir.

İkinci Bölüm: Picture Description – Katılımcılara gösterilen 2 görsele yönelik sorular sorularak, görselden ne anladıkları ifade etmeleri istenir.Burda amaç katılımcıların konuşma becerilerini ölçmektir. Her bir resim için verilen süre 75 sn’ dir.

Üçüncü Bölüm: Scenarios- Katılımcıya  2 senaryo yöneltilir. Senaryo ile alakalı olarak katılımcılara  bu durumda ne yapardınız? Şeklinde bir soruya yanıt vermeleri ve  karşılaşılabilen bu durumlarda ne yapacaklarını içeren kısa sorular sorularak yine anlama ve konuşma becerileri ölçülür.Her bir soru için yanıt süresi 75 sn’dir.

Dördüncü Bölüm: Re-telling– Katılımcılara ,çeşitli haberi olay veya gelişmeleri içeren 2 ayrı okuma parçası  verilir. Bu parçalar 90 ila 120 kelime arasındadır. Ve bu parçaları kendi cümleleri ile ifade etmeleri istenir. Her bir soru için yanıtlama süresi 75 saniyedir. Soru ekrana geldiğinde okuma için 15 saniye süre verilir. Cevap verme süresi bu süre bittikten sonra başlar.

BİREBİR İNGİLİZCE’DE DLA EĞİTİMİ NASIL VERİLİR?

Kabin Ekibi İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı(DLA) sınavının mahiyetine uygun ihtiyaca yönelik olarak  ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak eğitim programlarımızla tamamen  ulaşmak istediğiniz hedefler ekseninde  alanında uzman eğitmenlerimizin öncülüğünde eğitimler gerçekleştirilir.

Eğitimlerimizde öncelikle sınava katılacak adayların seviyeleri belirlenir. Sonrasında seviyelere uygun  yoğun ve başarı odaklı  bir program uygulanarak  en doğru ve en  etkin sonuca ulaşmanız hedeflenir.

Gerekli alt yapıya ve dil yeterliğine sahip olmayan öğrencilerimiz için de uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan  hızlı ve sınava hazırlık  öncesi  eğitim seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

Sınava hazırlık programımızda; sınav içeriğine uygun okuma parçaları, senaryolar, genel sorular ve görseller kullanılarak sizlerin  sınav sistem ve yapısına hakim olmanız sağlanır.

 DLA sınavı bilgisayar ortamında kişisel kulaklık ve mikrofonla gerçekleştirilmektedir. Sorular hem görsel hem de işitsel olarak sorulur ve  önceki sorulara geri dönme şansınız yoktur. Dolayısıyla sınavda başarılı olabilmeniz  için sınav formatında ve sınav sistemine göre çalışılması önemlidir. Sınava hazırlık programımızda hem sınav konsepti,hem soruların mahiyeti  hem de sınav değerlendirme esasları gözönünde bulundurularak eğitimler verilir.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.