Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)


ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) talimatı ile yapılan merkezi bir dil sınavıdır.

Dilbilgisi, kelime, okuduğunu anlama ve çeviri becerilerini ölçmek için çoktan seçmeli olarak yapılır.

 

YDS Sınavına Kimler Başvurabilir?

• Yüksek Lisans programına başlamak isteyenler,

• Akademik kariyer amacı doğrultusunda Doçent, Doktora ve Sanatta yeterlilik isteyenler,

• Dil tazminatı nedeni ile dil belgesi ihtiyacı olan kamu personelleri,,

• Kamu personeli olmak isteyen, başvuracağı kuruluşlun talebi ile dil bilgisi belgesine ihtiyacı olan adaylar, 

• TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) veya DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) sınavlarına girecek adaylar,

• Yurtdışı görevi nedeni ile yabancı dil belgesine ihtiyaç duyan adaylar

YDS’den alınan sınav puanı, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunları ile lisans programlarında okuyan öğrenciler de bu sınava girebilirler.

 

NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

YDS sınavı toplamda 80 sorudan oluşur ve 100 puan üzerinden değerlendirilir. Her soru 1,25 puan değerindedir ve 4 yanlış 1 doğruyu götürmez.Her doğru cevap için bir puan verilecektir.Adayların doğru cevap sayıları toplanarak puanları bulunacaktır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere;
100 tam puan üzerinden, 
90 - 100 arasındaki puanlar  (A) seviyesi, 
80 - 89 arasındaki puanlar    (B) seviyesi, 
70 - 79 arasındaki puanlar    (C) seviyesi, 
60 - 69 arasındaki puanlar    (D) seviyesi, 
50 - 59 arasındaki puanlar    (E) seviyesi, olarak değerlendirilir. 

Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilir. 

 

BİREBİR İNGİLİZCE DE YDS EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

İleri seviye dilbilgisi ve  okuduğunuzu anlama becerişinizi ölçen YDS eğitimindeöğrencilere  60  saatlik birebir ders programı hazırlanır. Program öncesi öğrencilerimize uygulayacağımız seviye tespit sınavından öğrencinin en az C1-Upper Intermedıate seviyesinde olması beklenir.  C1-Upper Intermedıate seviyesi altındaki öğrencilerin öncelikli olarak grammer eksikliklerini gidermeleri ve istenen seviyeye ulaşmaları amaçlanır.

Birebir İngilizce de YDS sınavına yönelik dil bilgisi ve kelime bilgisi çalışmaları yapılır.

Sınavlarda  genellikle parçaya uygun cümleyi yerleştirme, diyalog tamamlama, anlamca en yakın cümleyi bulma, cloze test, okuma parçaları, çeviri gibi sorular bulunmaktadır.

Okuduğunu anlama becerisinin gelişimi için ileri seviye İngilizce dilbilgisi, kelime dağarcığı ve bol bol okumak gerekmektedir. Öğrencinin okuduğunu anlama becerisini sınavın gerektirdiği ölçüde geliştirebilmek için öncelikle yoğun ve hızlı bir gramer bilgisi verilerek sonrasında test alıştırmaları yapılarak testlerin gerektirdiği ipuçları ve teknikler öğretilmektedir.

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir İngilizce’de size uyacak bir eğitim programı elbette vardır. .
 • Yerinde Eğitim

  İngilizce eğitimini ister ofisinizde mesai öncesi ya da sonrasında, ister evinizde alabilirsiniz. Türk, yabancı; bayan ya da erkek eğitmen seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğitime ister birebir, ister grup halinde katılımınız mümkündür. Özellikle şirket çalışanları bu seçenekle tek bir ders saat ücretini kişi sayısına bölerek oldukça ekonomik bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlayabilirler.

 • Executive

  Birebir İngilizce ofislerine gelip sadece sizden oluşan bir sınıfta alacağınız eğitimdir. Eğitimin günü, saati tamamen sizin talebinize göre şekillenir. Eğitimi Birebir İngilizce’nin Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara), Bayraklı (İzmir) şubelerinde alabilirsiniz.

 • Couple

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip başka bir katılımcı ile oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Belirlenecek ortan gün ve saatte Birebir İngilizce şubelerine gelir, partnerinizle birlikte eğitimlere katılırsınız. Sınıf 2 kişiden oluşur. Eğitim programı her iki kişinin müsaitliğine göre düzenlenir.

 • Quartet

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip toplam 4 kişiden oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Klasik kurslarda 15-18 kişilik sınıflarda ödediğiniz ücrete denk bir aylık ücret ödersiniz; ama kalabalık olmayan sınıflarda, modern bir ortamda, daha az kişiyle ve daha verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.