Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

IELTS (International English Language Testing System)


IELTS, İngilizce'nin kullanıldığı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek amaçlı yapılan tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. TOEFL dan farklı olarak bilgisayar tabanlı değildir.

IETLS  4 ana becerinden oluşmaktadır ve bunlar; dinleme, okuma, yazma ve konuşmadır. Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı ise aynı gün, 3 gün önce veya 3 gün sonra bir eğitmen eşiliğinde 15 dakika sürecektir. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avusturalya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede üniversiteler ve kurumlar, adayın İngilizce seviyelerinin kabulü olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

 

Kimler Başvurabilir?

 • Türkiye’ de üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler ve üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyenler.
 • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü v.b programlarına başvurmak isteyenler
 • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler. ( THY, YAPI KREDİ BANKASI, ANADOLU SİGORTA, AKBANK, TÜRKİYE İŞ BANKASI gibi )
 • Avustralya, Kanada v.b ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.

 

Nasıl Değerlendirilir?

IELTS sınavı 9.0 puan üzerinden değerlendirilir. Dil yeterliliğinizi ölçmek için kullanılan IELTS sınavında kabul edilen avaraj puan 5.5 / 6.5 arasındadır.Sınavda başarısız olma durumu bulunmamaktadır. Testin Listening, Reading, Writing and Speaking bölümleri için ayrı ayrı 0 ile 9 puan arasında bir puanarası bir puanlama sistemi vardır.

9 – Expert User
Dil üzerinde tam bir hakimiyete sahiptir: konuşma,okuma, dinleme ve yazma alanlarında ileri seviyede başaılıdır.

8 – Very Good User
Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Bilgisi dahilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.

7 – Good User
Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır ve detaylı muhakemesini yapar.

6 – Competent User
Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir

5 – Modest User
Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.

4 – Limited User
Bilgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.

3 – Extremely Limited User
Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.

2 – Intermittent User
En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildiği konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker

1 – Non User
Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

 

BİREBİR İNGİLİZCE TOEFL EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

IELTS sınavı için 80 saatlik birebir özel ders programımız dahilinde öğrencilerimizin sınava en iyi şekilde hazırlanması amaçlanır. Pogram öncesinde öğrencilerimize uygulayacağımız seviye tespit sınavından öğrencinin en az C1-Upper Intermedıate seviyesinde olması beklenir.  C1-Upper Intermedıate seviyesi altındaki öğrencilerin öncelikli olarak grammer eksikliklerini gidermeleri ve sınava tam anlamıyla hazır olmaları sağlanır.

Birebir İngilizce de IELTS sınavına yönelik okuma, dinleme, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılmaktadır.

Okuma bölümündesorular çoktan seçmeli, tanımlama, yazarın düşüncelerini anlatma, başlık eşleştirme, cümle tamamlama, özetleme ve kısa cevaplar verme gibi pek çok çeşitten oluşmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz çeşitli kaynaklardan alınan okuma parçalarına çalıştırılır ve bu parçaların kelimelerine yönelik özel çalışmalar yapılır.

IELTS uluslararası bir sınav olduğundan pek çok aksan çeşidi bulunabilmektedir. Dinleme sırasında talimatlar ve örnek sorular verilerekprogram boyunca sınavda karşılaşabileceğiniz tüm soru tarzlarına yönelik alıştırmalar yapılır.

Yazma bölümünde önemli olan adayın verilen konuyu iyi anlaması, konuyu çok rahatlıkla anlatabilmesi ve konuyla ilgili açıklamaları  yapabilmiş olmasıdır. Bu nedenle öğrencilerle yazma alıştırmaları sınavlarda karşılaşılan formatlara yönelik şekilde verilir.

Konuşma becerisi için alanında uzman hem Türk hem yabancı eğitmenlerimiz ile öğrencinin bol bol pratik yapması sağlanır.

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir İngilizce’de size uyacak bir eğitim programı elbette vardır. .
 • Yerinde Eğitim

  İngilizce eğitimini ister ofisinizde mesai öncesi ya da sonrasında, ister evinizde alabilirsiniz. Türk, yabancı; bayan ya da erkek eğitmen seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğitime ister birebir, ister grup halinde katılımınız mümkündür. Özellikle şirket çalışanları bu seçenekle tek bir ders saat ücretini kişi sayısına bölerek oldukça ekonomik bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlayabilirler.

 • Executive

  Birebir İngilizce ofislerine gelip sadece sizden oluşan bir sınıfta alacağınız eğitimdir. Eğitimin günü, saati tamamen sizin talebinize göre şekillenir. Eğitimi Birebir İngilizce’nin Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara), Bayraklı (İzmir) şubelerinde alabilirsiniz.

 • Couple

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip başka bir katılımcı ile oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Belirlenecek ortan gün ve saatte Birebir İngilizce şubelerine gelir, partnerinizle birlikte eğitimlere katılırsınız. Sınıf 2 kişiden oluşur. Eğitim programı her iki kişinin müsaitliğine göre düzenlenir.

 • Quartet

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip toplam 4 kişiden oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Klasik kurslarda 15-18 kişilik sınıflarda ödediğiniz ücrete denk bir aylık ücret ödersiniz; ama kalabalık olmayan sınıflarda, modern bir ortamda, daha az kişiyle ve daha verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.