YÖKDİL Sınavı

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

Yökdil Sınavı


 

Yökdil sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen  bir okuma anlama sınavıdır  veFen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında yılda iki defa yapılır.

İngilizce olarak gerçekleştirilen sınavın yakın gelecekte Fransızca, Almanca, Arapça gibi diillerde de uygulanması planlanmaktadır.

 

YÖKDİL SINAVINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, doçentlik sınavına başvuru gibi akademik başvurularda dil puanı istenen adaylar başvurabilir;Adayların; Fen ve Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Güzel Sanatlar ve Sağlık alanlarında yeterliliği test edilir.

 

Nasıl Deperlendirilir?

80 sorudan oluşarak 100 puan üzerinden değerlendirilir.

Sınava girecek adayların Doktora başvurusu için 55 puan, doçentlik başvurusu için ise 65 puan hedeflemeleri gerekmektedir.

 

BİREBİR İNGİLİZCE DE YÖKDİL EĞİTİMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İngilizce yeterliliğinin test etmek amaçlı gerçekleştirilen YÖKDİL eğitiminde öğrencilere  60  saatlik birebir ders programı hazırlanır. Program öncesi öğrencilerimize uygulayacağımız seviye tespit sınavından öğrencinin en az C1-Upper Intermedıate seviyesinde olması beklenir.  C1-Upper Intermedıate seviyesi altındaki öğrencilerin öncelikli olarak grammer eksikliklerini gidermeleri ve istenen seviyeye ulaşmaları amaçlanır.

Birebir İngilizce de YÖKDİL sınavına yönelik öğrencilere teorik bilgiler verilir, yoğun gramer ve dil bilgisine yönelik açıklamalar yapılır. Soru teknikleri gösterilerek stratejik sınav çalışması, zaman yönetimi üzerine alıştırmalar yapılr.

Yakın zamanda gerçekleştirlen sınavlarda çıkan kelimeler incelenir, bu kelimelerin eş ve zıt anlamları incelenir. Programın boyunca bol bol uygulama ve testler yapılır.

 

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir İngilizce’de size uyacak bir eğitim programı elbette vardır. .
 • Yerinde Eğitim

  İngilizce eğitimini ister ofisinizde mesai öncesi ya da sonrasında, ister evinizde alabilirsiniz. Türk, yabancı; bayan ya da erkek eğitmen seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğitime ister birebir, ister grup halinde katılımınız mümkündür. Özellikle şirket çalışanları bu seçenekle tek bir ders saat ücretini kişi sayısına bölerek oldukça ekonomik bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlayabilirler.

 • Executive

  Birebir İngilizce ofislerine gelip sadece sizden oluşan bir sınıfta alacağınız eğitimdir. Eğitimin günü, saati tamamen sizin talebinize göre şekillenir. Eğitimi Birebir İngilizce’nin Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara), Bayraklı (İzmir) şubelerinde alabilirsiniz.

 • Couple

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip başka bir katılımcı ile oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Belirlenecek ortan gün ve saatte Birebir İngilizce şubelerine gelir, partnerinizle birlikte eğitimlere katılırsınız. Sınıf 2 kişiden oluşur. Eğitim programı her iki kişinin müsaitliğine göre düzenlenir.

 • Quartet

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip toplam 4 kişiden oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Klasik kurslarda 15-18 kişilik sınıflarda ödediğiniz ücrete denk bir aylık ücret ödersiniz; ama kalabalık olmayan sınıflarda, modern bir ortamda, daha az kişiyle ve daha verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.