Kanada Vize Süreci

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

Kanada Vize Süreci


Kanada kolay vize alınan ülkelerin başında gelmektedir.Ve tabiki vize için istenen hazırlıkları doğru eksiksiz yaptığınızda Kanada’da öğrenci vizesi reddi gibi bir durumla karşılaşmak pek rastlanan bir durum değildir.

Kanada eğitim alacak kişilere 3 farklı  vize türü uygular.

S1;6  aydan daha uzun  süreli eğitimler için alınan vizedir.Üniversitelerin lisans ve lisansüstü programlarına başvuru yapan kişiler S1 vizesine başvururlar.Başvurunuza  onay aldıktan sonra okuldan gelecek takdim mektubu ve pasaportunuz ile Kanada’ya giriş yaparken yetkililere sunarsınız ve öğrenci vizeniz geçerli hale gelir.Farklı bir ülkeyi ziyaret ederseniz vizeniz geçerliliğini yitirir ve yine aynı adımları izleyerek öğrenci vizenizi geçerli hale getirirsiniz.

SX-1;6 aydan daha kısa süreli bir eğitim programına katılıyorsanız SX-1 vizsine başvur yapmanız gerekir.

SX-1 vizesinde vizeniz pasaportunuza etiket olarak yapıştırılır.Tek girişli bir vize türüdür ve bu vize ile Amerika’ya gidebilirsiniz.

Quebec Öğrenci Vizesi-CAQ,Kanada’nın Quebec eyaletinde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin Kanada öğrenci vizesi ile birlikte ek olarak almaları gereken vizedir. 6 aydan daha uzun süreli ikamet edecek öğrencilere verilir. 

 

Öğrenci vizesi almanız için gerekli belgeler genel olarak aşağıdaki gibidir:

 

 • Doldurulmuş başvuru formu,
 • Üniversiteden alınmış orijinal kabul mektubu, 
 • Eğitim alacağınız süreye bağlı olarak en az bir yıl geçerli pasaport,
 • Ülkenize geri döneceğinizi kanıtlayan seyahat belgesi,
 • Sabıka kaydı, 
 • Sağlık raporu,
 • Biyometrik fotoğraf ve parmak izleri,
 • Arka yüzünde isminizin ve doğum tarihinizin yazılı olduğu iki adet fotoğraf,
 • Kanada’da eğitim alacağınız süre boyunca, her yıl için en az 10,000 Kanada Doları’na sahip olduğunuzu gösteren banka hesabı,
 • Kredi kartı hesap ekstreleri ve varsa sizinle beraber gelecek olan aile üyenizin masraflarını karşılayacak kadar finansmana sahip olup olmadığınız,
 • Kanada öğrenci vizesi ücreti ödendi belgesi,
 • Eğer Quebec’te eğitim almak istiyorsanız bir de Certificat d’acceptation du Quebec vize belgesine sahip olmalısınız. 

 

Kanada’da öğrenci vizesi için başvuruda bulunacaksınız , eğitim alacağınız üniversiteyi seçtikten ve başvurudan  olumlu sonuç aldıktan sonra okul kabul belgeleriyle vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Vize başvurunuzun  özellikle yaz aylarında yoğun olduğu zamanlar için bir ya da iki aylık bir süreyi kapsayan gecikmeler yaşayabileceğini ve genel olarak geri dönüşlerin 7 haftadan başladığını bilmenizde fayda var. Kanada öğrenci vizesi için başvurunuz kabul edildiğinde bir takdim mektubu alırsınız. Kanada'ya iniş yaptığınızda Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı-CBSA pasaportunuzu ve takdim mektubunuzu gözden geçirmek için sizden isteyecektir. Kontrol edildikten sonra ülkeye girişinize izin verilir. 

 

Kanada'da eğitim almayı düşünen uluslararası öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de öğrenim görecekleri süre boyunca, elde ettikleri öğrenci vizeleriyle çalışıp çalışamayacaklarıdır. Kanada’da bir üniversitede okuyan öğrenciler çalışma iznine başvurmadan kampüs içinde 20 saate kadar part-time çalışma hakkına sahipken, yaz tatillerinde tam gün çalışabilirler. Çalışma iznine başvurursanız kampüs dışında da aynı saatlerde çalışma hakkı elde edersiniz. Bunun için 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim programına kayıt olmanız yeterlidir. Mezun olduktan sonra ise 90 gün içerisinde çalışma izniniz geçersiz hale gelecektir. Bunun için eğer Kanada’da kalmak ve iş aramaya devam etmek istiyorsanız 3 yıl süre ile geçerli olan çalışma iznine başvurabilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.