PTE (Pearson Test of English Academic)

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

PTE (Pearson Test of English Academic)


PTE Academic Nedir?

PTE (Pearson Test of English Academic), Pearson Education tarafından geliştirilen ve İngilizce dil yeterliliğini değerlendiren uluslararası bir dil sınavıdır. Bu sınav, özellikle İngilizce dilinde akademik başarıyı ölçmek için kullanılır ve genellikle yüksek öğrenim kurumlarına kabul için gereken dil yeterlilik şartlarını karşılamak amacıyla alınır. Ayrıca Türkiye’de üniversitelerin de hazırlık atlamada kabul ettiği bir sınavdır.

Neden PTE Academic?

PTE Academic, dört bölümden oluşur: Konuşma (Speaking), Yazma (Writing), Dinleme (Listening) ve Okuma (Reading). Sınav, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak değerlendirme yapılır. Bu teknoloji, öğrencilerin dil becerilerini tarafsız ve doğru bir şekilde değerlendirmeye olanak tanır.

PTE Academic, genellikle İngilizce dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler, göçmenler veya çalışma vizesi başvurusu yapacak bireyler tarafından tercih edilir. Sınavın hızlı sonuç vermesi ve uluslararası alanda geçerli olması da tercih edilme sebeplerindendir.

PTE Academic’iKabul Eden Kurumlar

PTE Academic dünya çapında, aralarında Stanford University, Harvard University ve Imperial College London gibi prestijli eğitim kurumlarının da bulunduğu, binlerce kurum tarafından kabul edilmektedir. PTE Academic aynı zamanda İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda devletleri tarafından vize ve göçmenlik başvuruları için de kabul edilmektedir.

Ülkelere Göre Kabul Durumu

İngiltere: Pre-sessional, foundational, degree ve above degree dahil tüm eğitim başvurularında ve tüm vize başvurularında istisnasız kabul edilmektedir. (PTE Academic UKVI)

Amerika: Harvard, Yale ve Stanford University'nin de aralarında bulunduğu üniversitelerin 2000den fazlası kabul etmekte.

Kanada: British Columbia, Concordia, McGill gibi önde gelen üniversiteler dahil, Kanada üniversitelerinin 91%'i kabul etmekte.

Avustralya: Tüm üniversiteler kabul etmekte. Ayrıca Work & Holiday, Yeni Mezun Mühendis vizesi dahil tüm vize ve göçmenlik başvurularında kabul edilmekte.

Almanya: Üniversitlerin 70%i kabul etmekte.

İtalya: Politecnico Di Milano ve Di Torino üniversiteleri dahil 65% üniversitelerde kabul oranı

İrlanda: Üniversitelerin istisnasız tamamı kabul etmekte. (Liselerde kabul durumu 98%)   

PTE Academic sınavı aynı zamanda YLSY (MEB Bursu), Chevening, Jean Monnet, Fulbright, TEV ve TÜBİTAK burs başvurularında kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik Sınavlarındandır.

PTE Academic'in Avantajları:

 • Hızlı Sonuçlar:Sınav sonuçları genellikle 2 iş günü içinde verilir.
 • Adil ve Tarafsız Değerlendirme:AI ve insan uzmanlarının eşliğinde yapılan değerlendirme, sınav sonucunda herhangi bir önyargı oluşmasını engeller.
 • Kısa Süre:Sınav süresi sadece 2 saattir.
 • Dünya Çapında Kabul:PTE Academic, 3.500'den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilir.
 • Kolay Erişilebilirlik:Sınavlar dünya çapında birçok test merkezinde yapılmaktadır.
 • Esnek Sınav Tarihleri:Sınav tarihlerini kendinize göre seçebilirsiniz.
 • Sınırsız Sonuç Belgesi:2 yıl boyunca sınırsız sayıda sonuç belgesi alabilirsiniz.

PTE Academic Sınav Formatı:

PTE Academic sınavı, 20 farklı görevden oluşan tek bir bölümden oluşur. Görevler, dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi farklı şekillerde test eder. Sınav süresi 2 saattir ve 10 dakikalık isteğe bağlı bir mola verilebilir.

PTE Academic Puanlama Sistemi:

PTE Academic sınavı 0 ile 90 puan arasında puanlanır. Her beceri için 0 ile 90 arasında ayrı bir puan verilir. Puanlar, CEFR (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi) seviyelerine eşdeğerdir.

Test merkezleri ve ücretler

PTE Academice istenildiği tarihte sınava girebilmek için en az 72 saat önce kayıt yapılmasını tavsiye ederiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Denizli, Erzurum ve Kıbrıs'ta PTE Academic sınav merkezleri bulunmakta olup yeni sınav yerleri eklenebilecegˆi için düzenli olarak PTE Academic'in sitesini takip etmelisiniz.

PTE Academic Sınav Ücretleri

PTE Academic sınavının Türkiye'deki test merkezlerindeki sınav ücreti 5.000 TLdir. Sınav kaydının en sonunda sınav ücretini kredi kartı (Visa®, MasterCard®, American Express® ya da JCB®) ile ödemeniz gerekmektedir.

*Ödeme aşamasında kredi kartı kart hamili adını ve adresinizi İngilizce karakterlerle yazmayı unutmayınız.       

*Sınava 24 saaten daha az süre kala kayıt işlemi gerçekleştirilemez.

PTE Academic'e Nasıl Hazırlanabilirsiniz?

PTE Academic sınavına hazırlanmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Pearson resmi web sitesinden ücretsiz pratik testler ve kaynak materyaller bulabilirsiniz. Ayrıca, özel PTE Academic kurslarına katılabilir veya direk bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ulusal ve uluslararası tüm sınavlarda başarısını kanıtlayan Birebir İngilizce, sınava hazırlanmanıza yardımcı olacak bir dil eğitmeni ile çalışmanıza olanak tanır. Ayrıca sınav sürecinin tüm aşamalarında da yanınızdadır!

Sınav Zamanı

Sınav saatinden 30 dakika önce sınav yerinizde hazır bulunmalısınız. Bu sürede sisteme giris¸iniz ve digˆer gerekli prosedürler halledilir. Geç kalırsanız, sınava girebilirsiniz; ancak sınava 15 dakikadan fazla geç kalanlar sınava alınmayacaklar ve bu kis¸ilere sınav harçlarının iadesi yapılmayacaktır.

Sınav merkezine varır varmaz, ana resepsiyon masasından sisteme giris¸ yapmalısınız. Bu masada bir Sınav Görevlisi bilgilerinizi onaylayacak, kimligˆinizi kontrol edecek, biyometrik bilgilerinizi alacak ve sınav kural ve yönetmeliklerini size açıklayacaktır.

Sınavı tamamladıktan sonra,Sınav Görevlisi sınavınızın dogˆru bir s¸ekilde tamamlanıp tamamlanmadıgˆını kontrol edecektir. Daha sonra sınav salonundan çıkıp ana resepsiyon masasına dönmelisiniz. Bu masada Sınav Görevlisi size "Sınav Tamamlama Onayı End of Test Confirmation" çıktısı verecektir. Bu çıktı, sınav sonuç belgesi ya da sertifika degˆildir; PTE Academic sınavını tamamladıgˆınızı belgeler. Bu çıktı aynı zamanda sınav sonuç belgenizi nasıl ve ne zaman alacagˆınıza dair bilgiler içerir.

Sınavınızı engelleyen veya geciktirenteknik ya da digˆer sorunların oldugˆu nadir durumlarda, sınav merkezi çalıs¸anları size bir referans numarası verecektir. Olay hakkındaki tüm sorularınızda referans numarasını kullanmanız gerekir. Egˆer performansınızın sınav salonu ortamından ya da digˆer durumlardan kötü bir s¸ekilde etkilendigˆini düs¸ünüyorsanız, sınav salonunu terk etmeden sınav görevlisine bunu bildiriniz.Sorununuzun herhangi bir kaydı bulunamazsa sonraki bir tarihte bunu çözmek oldukça zorlas¸acaktır.

https://tr.pearson.com/tr.html

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir İngilizce’de size uyacak bir eğitim programı elbette vardır. .
 • Yerinde Eğitim

  İngilizce eğitimini ister ofisinizde mesai öncesi ya da sonrasında, ister evinizde alabilirsiniz. Türk, yabancı; bayan ya da erkek eğitmen seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğitime ister birebir, ister grup halinde katılımınız mümkündür. Özellikle şirket çalışanları bu seçenekle tek bir ders saat ücretini kişi sayısına bölerek oldukça ekonomik bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlayabilirler.

 • Executive

  Birebir İngilizce ofislerine gelip sadece sizden oluşan bir sınıfta alacağınız eğitimdir. Eğitimin günü, saati tamamen sizin talebinize göre şekillenir. Eğitimi Birebir İngilizce’nin Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara), Bayraklı (İzmir) şubelerinde alabilirsiniz.

 • Couple

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip başka bir katılımcı ile oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Belirlenecek ortan gün ve saatte Birebir İngilizce şubelerine gelir, partnerinizle birlikte eğitimlere katılırsınız. Sınıf 2 kişiden oluşur. Eğitim programı her iki kişinin müsaitliğine göre düzenlenir.

 • Quartet

  Sizinle aynı İngilizce seviyesine sahip toplam 4 kişiden oluşan sınıfta aldığınız eğitimdir. Klasik kurslarda 15-18 kişilik sınıflarda ödediğiniz ücrete denk bir aylık ücret ödersiniz; ama kalabalık olmayan sınıflarda, modern bir ortamda, daha az kişiyle ve daha verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.