Kanada´da Üniversite Eğitimi

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

Kanada´da Üniversite Eğitimi


Kanada’da eğitim sistemi ABD’ye çok benzer.Ve eğitim sistemini yöneten tek bir merkez veya bakanlık bulunmamaktadır.Lise sonrası eğitim kurumları ikiye ayrılır;

1-)Üniversiteler;akademik eğitim veren kurumlardır.Akademik anlamda kariyer edinmek istiyorsanız Kanada Üniversiteleri bölümleri ve programlarından biri mutlaka aklınızdaki ile örtüşecektir.

2-)Sanat ve teknik yüksek okulları;çeşitli sanat dallarında ve teknoloji alanlarında sertifika ve diploma programları sunar.Bu yüksekokullardan üniversiteye yatay geçiş imkanı olabilmektedir.

Quebec de durum biraz farklıdır.CEGEPS adıyla bilinen iki farklı program vardır.Bunlar;

1-)3 yıllık mesleki programlar

2-)2 yıllık ön lisans programları

Kanada’da her üniversite kendi şartlarını ve koşullarını  belirlediği için her bir  öğrenciyi bireysel olarak değerlendirir.

 Üniversiteler için ortak bir sınava giriş sistemi yoktur.Öğrencinin daha önceki eğitimleri ve diploma denklikleri incelenir.Öğrencinin üniversiteden kabul alabilmesi için diploma notları çok yüksek olmalıdır.Genel olarak başvuru koşullarından bahsedecek olursak;

  • İngilizce veya Fransızcaya çevrilmiş transkriptler ve not çizelgeleri
  • Kanada ortaöğretiminin  muadili bir bir öğrenimi tamamlamış olmak
  • Okulun eğitim diline göre standart dil testlerinden yeterli sonucu almış olmak.TOEFL  için 79/80IBT ve IELTS için 6.5 gibi
  • Öğrencinin en az 18 yaşında olması
  • Ve bazı programlar için  öğrencilerle birebir mülakat olabilir veya kendilerinden çalışma örnekleri sunmaları istenebilir.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.