Blog

Paylaş
Yazar : Birebir İngilizce

İş İngilizcesi Nedir?

İngilizce öğreniminde en önemli hususlar motivasyon ve konsepttir.

Okulda İngilizce öğrenen çocuklara “Hadi bakayım amcana bi’ İngilizce konuş.” Dendiği zaman genelde boş gözlerle suratınıza bakarlar. Çünkü ortada bir içerik veya konsept yoktur. Dile anlam kazandıran şey içeriktir. Nasıl ki birisi ile karşılıklı oturup “Hadi konuş.” Diye sohbet etmiyorsak, aynı şekilde başka diller söz konusu olduğunda da yine bu değişmiyor. Belirli konularda öğrenilen kelime dağarcığını kullanarak o konuyla ilgili konuşabiliriz.

Başka bir dil öğrenilmek istenmesinin, “iş, yurtdışında okula gitmek, seyahat ederken rahat edebilmek…” gibi sebebleri vardır. Bu sebebe yönelik yapılan çalışmalar hedefe ulaşmayı kolaylaştırır.

Eğer işiniz için İngilizce öğrenmek istiyorsanız hali hazırda çalışıyor olmanız ve öğrendiğiniz dili kullanabileceğiniz bir ortamda olanız önemlidir.

İş İngilizcesi dersleri genel İngilizce dersleri ile aynı tekniklerle yapılır fakat içeriği farklıdır. Kitaplar, filmler, okuma kitapları hangi alanda çalışıyorsanız ona yönelik belirlenir ve çalışmalar sizin alanınıza yönelik yürütülür.

 

 

 

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.