İngiltere´de Üniversite Eğitimi

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
İngilizce seviyenize göre Türk ve yabancı eğitmenlerle eğitime başlayabilirsiniz. Tüm eğitmenlerimiz alan mezunu ve öğretmenlik sertifikalarına sahip kişilerdir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir İngilizce’de eğitimler sizin müsait olduğunuz gün ve saatte yapılır, işiniz çıktığında dersiniz iptal edilir, dilediğinizde eğitime ara verilir. Kayıp yaşamazsınız.

İngiltere´de Üniversite Eğitimi


İngiltere bünyesinde en iyi en köklü üniversiteleri bulunduran bir ülkedir.Kalitesi ve güvenilirliği kanıtlanmış kendi  eğitim sistemine sahip dünyanın sayılı üniversitelerinin olduğu İngiltere’de bu üniversitelerin araştırmacıları profesörleri Nobel ödülleri almıştır.

İngiltere’de çoğu lisans bölümü 3 yıllık bu da size zaman kazandırır ve tabiki daha ekonomiktir.Bazı bölümlerde 3 yılın sonunda 1 yıl staj zorunluluğu bulunmaktadır.Hukuk bölümünü 3 yıl okuduktan sonra avukat olamazsınız mutlaka uzmanlaşmak istediğiniz alanda eğitime devam etmelisiniz.Mimar olmanız için eğitim süresi en az 6 yıldır.Fen ve mühendislik bölümlerinde okuyacaksanız lisans eğitiminden sonra mutlaka yüksek lisans eğitimine devam etmek zorundasınız.2 yıllık 4 dönemde eğitim alabileceğiniz lisans programları da bulunmaktadır..Hatta 2 yılın üzerine 1 yıl da yüksek lisans yaparak toplam 3 yılda hem ileri düzeyde İngilizce  dil bilgisine sahip olacak hem de İngiltere’deki bir üniversiteden  uluslararası tanınırlığı olan bir diplomaya sahip olacaksınız.Akademik olarak  veya iş dünyasında kendinizi ilerletmek istediğinizde kapılar zaten ardına açık olacaktır sizin için.Düşünsenize Türkiye’de en iyi ihtimalle  6 yılda tamamlayacağınız  lisans ve yüksek lisans eğitiminizi İngiltere’nin kaliteli,köklü ve uluslararası denkliği olan bir üniversitesinde 3 yılda tamamlayacaksınız  ve döndüğünüzdeki prestiji  ise heralde üzerine çikolata sosu diyelim.Uluslarası ticaret,uluslarası finans,pazarlama,yönetim ,bilgisayar bilimi gibi bölümlerden birini 2 yıllık lisans programına başvurarak okuyabilirsiniz.Eğitim esnasında haftada 20 saat ve tatillerde ise tam zamanlı çalışma imkanı da sunulmaktadır.Kendinizi İngiltere’nin eğitim,yaşam çalışma ve sosyal  hayatı içinde inanılmaz derecede donanımlı hale getirebilirsiniz.

İngiltere’de eğitime başlama dönemi genelde eylül-ekim aylarıdır.Bazı bölümlerde eğitim ocak ayında başlar.Hele ki Oxford gibi Cambridge gibi bazı okullar 1 yıl öncesinden kayıtları alır.

İngiltere’de Üniversite Başvuru Süreci şöyledir;

1-)Önce UCAS kaydınız olmalıdır.

2-)Seçmek istediğiniz bölüme karar verip UCAS numaranızı not etmelisiniz.

3-)Okumak istediğiniz bölümü hangi üniversitelerde okumak istiyorsanız o okulların UCAS numaralarını kayda almalısınız.

4-)Başvuru formunu doldurup ,yollayıp sonrasında sonucu beklemek.

Okumak istediğiniz bölümle ilgili 5 ayrı üniversiteye kayıt yaptırabileceğiniz gibi,aynı ünveristenin 5 ayrı bölümüne de kayıt yaptırma şansınız bulunmaktadır.

İngilitere’deki bir üniversiteden  eğitim almanız  için öncelikle A Level ,AP veya IB denkliklerinden birine sahip olmalısınız.Tr deki bir liseden mezun olduğunuzda en az iki yıl süren A Level eğitimini tamamlamalısınız ki İngiltere’de üniversite eğitimine başvurabilin.Bazı okullar 1 yıllık Foundation Programı  uygulamaktadır fakat Oxford  ve Cambridge maalesef foundation programını tanımamaktadır.Ya AP,ya level  ya da IB denkliğine uygun mezuniyet ister.

İngiltere’de bir üniversiteye doğrudan girmek için;

-Yeterli düzeyde İngilizce Dil seviyesi.

-AP,IB  veya A Level diploması

-Belirli bir seviyenin üzerinde lise diploma not ortalaması

-Güncel CV ve ders dışı aktiviteler yetkinliklerlerle birlikte.

-Başvurmak istediğiniz bölümle ilgili sertifikalar ve projeler.

 

Türkiyede’ki üniversite eğitiminizi yatay geçişle İngiltere’de devam ettirebilirsiniz.Bunun için koşullar üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme değişkenlik gösterir.Yatay geçiş veya transfer talebinde genel olarak istenen belgeler şöyledir;

*Öğrenci belgesi

*Öğrenim gördüğünüz yıllara ait not dökümü

*Akademisyenlerinizden referans mektupları

*İngilizce dil yeterliliğini gösteren belge

*Ders dışında vakit ayırdığınız sosyal aktiviteler,başarı göstergeniz olan ödüller ve belgeler.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.